تبلیغاتروسیه به اخراج دیپلمات‌هایش از آمریکا واکنش نشان داد

روسیه به اخراج دیپلمات‌هایش از آمریکا واکنش نشان داد

بین الملل > اروپا - ایسنا نوشت: به دنبال اخراج 35 دیپلمات روسیه توسط دولت آمریکا و تشدید تنش‌ها میان دوکشور، مسکو با هشدار به مسئولان کاخ سفید تاکید کرد که آمریکا به دنبال "نابودی نهایی" روابط میان دو کشور است.

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، در بیانیه صادر شده از سوی کاخ کرملین آمده است: واشنگتن به دنبال نابودی نهایی روابط میان آمریکا و روسیه است. مسکو به شکل قاطع اتهامات بی‌اساسی که از جانب آمریکا علیه مسکو مطرح شده، رد می‌کند.

در این بیانیه که از سوی دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه قرائت شد همچنین آمده است: تصمیمات اخیر واشنگتن دو مساله را دنبال می‌کند نابودی نهایی روابط میان آمریکا و روسیه که هم اکنون نیز درواقع قطع شده است و دوم وارد آوردن ضربه‌ای مهلک به برنامه‌های رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در سیاست خارجه این کشور.

دولت آمریکا روز گذشته به دلیل آنچه که "دخالت سایبری روسیه در انتخابات آمریکا خوانده" ۳۵ دیپلمات این کشور را از ایالات متحده اخراج کرده است.

پسکوف با ابراز تاسف از اینکه این تصمیم را دولت اوباما و شخص وی اتخاذ کرده‌اند، متعهد شد که کرملین پاسخی مناسب به آن خواهد داد.

پسکوف گفت: بدون شک پاسخی مناسب براساس اصل مقابله به مثل در قبال این تصمیم ایالت متحده اتخاذ خواهد شد.

52311